Białogardzka Halowa Liga Piłki Nożnej - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Zegar

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 10, wczoraj: 7
ogółem: 187 633

statystyki szczegółowe

Regulamin BHLPN 2015/2016

REGULAMIN  BIAŁOGARDZKIEJ  HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ (BHLPN)  W  SEZONIE  2015/2016

I. Cel rozgrywek BHLPN

Celem rozgrywek jest popularyzacja halowej piłki nożnej oraz wyłonienie najlepszej drużyny, której przyznany zostanie tytuł mistrza Białogardzkiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

II. Organizator rozgrywek BHLPN

 Organizatorami BHLPN są Witold Klotz, Grzegorz Rudzik, Arkadiusz Królikowski. Organizatorzy nadzorują prawidłowy przebieg rozgrywek i zgodność ich przebiegu z niniejszym regulaminem.

Obowiązki organizatorów:

- opracowanie terminarzu rozgrywek

- weryfikacja wyników spotkań

- rozpatrywanie protestów zgłoszonych przez drużyny w trakcie rozgrywek

- dokonywanie obsady sędziowskiej

- prowadzenie ewidencji zawodników

- prowadzenie statystyk rozgrywek (tabele ligowe, najlepsi strzelcy)

- zapewnienie szatni dla zespołów

III. Zgłoszenia drużyn do rozgrywek

 Do  rozgrywek BHLPN zostaną dopuszczone zespoły, które dopełnią następujących formalności:

- przedstawią na zebraniu kierowników drużyn lub najpóźniej przed swoim pierwszy meczem Kartę Zgłoszenia Drużyny zawierającą dokładną nazwę zespołu (w nazwie jest zakaz stosowania wulgaryzmów oraz określeń uznanych przez organizatorów za obraźliwe, zakaz stosowania nazw używek - alkohol, narkotyki, nikotyna, zakaz stosowania słów i zwrotów o charakterze seksualnym), listę imienną zawodników podpisana przez każdego z osobna, numer telefonu kontaktowego kierownika zespołu

- dokonają u organizatora wpłaty wpisowego w wysokości 350zł (wpłaty dokonać można na spotkaniu kierowników drużyn z organizatorami lub najpóźniej przed rozegraniem pierwszego meczu przez dany zespół – w przypadku braku wpłaty zespół nie zostanie dopuszczony do rozgrywek)

 IV. Terminy i miejsce rozgrywania spotkań BHLPN

 1) Spotkania rozgrywane będą w soboty i w niedziele w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Białogardzie przy ulicy Kołobrzeskiej 23. W wyjątkowych wypadkach możliwe jest rozegranie meczów w inne dni tygodnia.

Rozgrywki prowadzone będą z godnie z terminarzem dostępnym na stronie internetowej oraz profilu Facebook BHLPN.

www.bhlpn.futbolowo.pl

https://www.facebook.com/bhlpn

a) O rzeczywistym rozpoczęciu meczu decyduje sędzia prowadzący spotkanie. Jeżeli jedna z drużyn nie będzie gotowa do gry lub nie stawi się na boisku w ustalonym przez organizatorów, sędzia ma prawo odgwizdać koniec zawodów. Każda drużyna, uczestnicząca w BHLPN może w trakcie całego sezonu oddać walkowerem dwa spotkania. Konsekwencje nie rozegrania meczu to: przyznanie przeciwnikowi 3 pkt. (wynik jest weryfikowany na 0:5). Trzecie spotkanie „oddane” walkowerem przez ten sam zespół powoduje jego wycofanie z rozgrywek BHLPN.

b) W przypadku wycofania zespołu dotychczasowo rozegrane spotkania oraz pozostałe spotkania  w rozgrywkach zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść przeciwników (wynik 0:5), a zespół zostanie przesunięty  na ostatnie miejsce w tabeli. Zespół ten zostanie zdegradowany o jedna klasę rozgrywkową niżej (w przypadku istnienia co najmniej dwóch lig).     

c) Rozgrywki prowadzone będą według terminarza. Jednak każda drużyna ma prawo do przełożenia terminu jednego spotkania w trakcie całego sezonu. Prośba o przełożenie meczu musi być złożona u organizatorów w terminie co najmniej 5 dni przed planowym terminem rozegrania meczu. O wyznaczeniu nowego terminu decydują organizatorzy. W przypadku nie zgłoszenia się w terminie zastępczym jednego lub dwóch zespołów, potraktowane to zostanie jako walkower lub walkower obustronny.

 

V. Zgłoszenia zawodników do gry

 1) Drużyna może liczyć maksymalnie 20 zawodników.

Pisemne zgłoszenie (na formularzu organizatora) zawodników powinno zawierać ich dane osobowe: imię i nazwisko oraz datę urodzenia. W przypadku zawodników, którzy nie ukończyli 18 lat wymagana jest pisemna zgoda na grę podpisana przez rodziców lub opiekunów prawnych (bez takiej zgody zawodnik nie będzie dopuszczony do gry).

W rozgrywkach mogą uczestniczyć tylko zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat.

Niewykorzystane miejsca z 20-osobowej listy przedłożonej przed rozgrywkami, będzie można uzupełniać w trakcie rozgrywek.

Zawodnik w ciągu jednego sezonu BHLPN może występować w barwach tylko jednego zespołu

2) Gra w meczu nieuprawnionego zawodnika skutkuje walkowerem (0:5)

3) Zawodnika uznaje się za uprawnionego do gry gdy w danym zespole, tylko i wyłącznie gdy jego imię i nazwisko znajduję się na zbiorczej liście drużyny, potwierdzonej przez organizatora oraz widnieje na tej liście własnoręczny podpis danego zawodnika.  

4) Do gry w danym meczu uprawnionych jest minimalnie trzech lub maksymalnie 18-stu zawodników wpisanych do protokołu meczowego. Równocześnie zawodnicy wyznaczeni do meczu muszą być wpisani na liście zbiorczej drużyny.

5) Wpisywanie zawodników do protokołu meczowego jest możliwe tylko przed rozpoczęciem spotkania. Niedopuszczalne jest dopisywanie zawodników w trakcie rozgrywania meczu. Dopisanie zawodnika do protokołu meczowego po rozpoczęciu spotkania skutkuje walkowerem.

6) Kapitanowie drużyn maja prawo wnieść protest dotyczący tożsamości zawodników drużyny przeciwnej. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących uprawnienia do gry, kapitan drużyny ma prawo zażądać okazania dowodu tożsamości, który pozwoli stwierdzić zgodność danych osobowych zawodnika i jego przynależności do drużyny. Jednocześnie organizator zobowiązuje zawodników do posiadania przy sobie dowodu osobistego. W razie nie okazania dowodu tożsamości zawodnik nie może grać w tym spotkaniu. W przypadku stwierdzenia faktu gry osoby nieuprawnionej (brak zgłoszenia do zespołu, brak wpisu do protokołu meczowego, inna tożsamość zawodnika, pauza za czerwona kartkę) drużyna, w której wystąpił taki zawodnik zostaje ukarana walkowerem, a sam zawodnik może otrzymać  zakaz gry w kolejnych 1-3 meczach swojego zespołu (decydują organizatorzy). Protesty odnośnie nieuprawnionych zawodników mogą być zgłaszane wyłącznie do momentu rozpoczęcia kolejnej kolejki (terminu) rozgrywek. Protesty złożone po tym czasie nie będą uwzględniane.    

VI. Przepisy gry

 W rozgrywkach BHLPN obowiązują w zdecydowanej większości przepisy gry w piłkę nożna 5-osobową ustalone przez Komisje PZPN ds. Piłki Nożnej Pięcioosobowej. Istnieje kilka wyjątków:

- nie ma autów bocznych (gra się do ściany i o ścianę)

- wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie

- w przypadku chwyty piłką przez bramkarza po podaniu stopą od partnera z zespołu rzut wolny jest cofany na linię pola karnego i  jest to rzut wolny bezpośredni

- obowiązuje zakaz wykonywania wślizgów w bezpośredniej walce z rywalem

Do prawidłowego egzekwowania przepisów upoważnieni są sędziowie, wyznaczeni przez organizatorów.

 

VII. Czas gry i system rozgrywek

 Czas gry uzależniony będzie od liczby zgłoszonych zespołów i wynosił będzie 2x12 minut.

System rozgrywek uzależniony będzie od liczy zgłoszonych drużyn. Możliwe są rozgrywki w jednej bądź dwóch grupach albo w I i II lidze.

O kolejności w tabeli decydują:

1) Ilość punktów

2) Bezpośredni wynik między zainteresowanymi zespołami

3) Stosunek bramek

4) Ilość zdobytych bramek

W przypadku jednakowej liczby punktów uzyskanych przez więcej jak dwa zespoły tworzy się mini-tabele z uwzględnieniem meczów między zainteresowanymi zespołami. O kolejności decydują wtedy: ilość punktów, stosunek bramek, ilość bramek zdobytych, stosunek bramek w ogólnej tabeli rozgrywek, ilość bramek zdobytych w całym turnieju.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych BHLPN planowany jest jednodniowy turniej o Puchar Burmistrza Miasta Białogard.

VIII. Oświadczenia i ubezpieczenie zawodników

Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek własnoręcznym podpisem na liście zbiorczej drużyny zaświadczają o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w rozgrywkach.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wypadki podczas rozrywek, za  powstałe w czasie gry kontuzje oraz za związane z tym uszczerbki na zdrowiu.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za powstałe kradzieże w szatniach, na ławce rezerwowych, na trybunach itp.

IX. Ubiór zawodnika

 Drużyny biorące udział w rozgrywkach BHLPN zobowiązane są do występowania w jednolitych numerowanych koszulkach, przy czym bramkarze obydwu zespołów muszą różnić się ubiorem od pozostałych zawodników. W przypadku gdy obydwa zespoły posiadają stroje w bardzo podobnych kolorach, obowiązek zmiany ubioru spada na organizatorów.  

X. Sędziowie

 Spotkanie sędziuje jeden arbiter wyznaczony przez organizatorów.

 

XI. Protokół z zawodów

 Druk protokołu dostarcza organizator. Kierownicy drużyn zobowiązani są przed meczem do czytelnego wpisania do protokołu imion i nazwisk zawodników swoich zespołów, zgodnie z numerami na koszulkach. Po zakończonym spotkaniu sędzia wypisuje do protokołu wynik spotkania, strzelców bramek oraz ewentualne kary indywidualne. Na podstawie protokołów meczowych organizator sporządza komunikat z całej kolejki.

 

XII. Kary dyscyplinarne

1) W rozgrywkach BHLPN obowiązują kary indywidualne w postaci napomnienia (żółta kartka) oraz wykluczenia (czerwona kartka). Ocena rodzaju przewinienia zależna jest tylko i wyłącznie od decyzji sędziego prowadzącego zawody.

2)  Otrzymanie żółtej kartki powoduje 2-minutowe wykluczenie zawodnika z gry. Zawodnik karę tą musi odbyć na środku boiska obok miejsca obsługi tablicy wyników. Utrata gola przez zespół grający w osłabieniu skutkuje natychmiastowym zakończeniem kary. Otrzymanie w meczu dwóch żółtych kartek skutkuje karta czerwoną.

Kartka czerwona oznacza wykluczenia zawodnika z gry do końca meczu. Ponadto zespół ukaranego zawodnika przez 2 minuty gra w osłabieniu (utrata gola kończy grę w osłabieniu).  Zawodnik ukarany czerwoną kartka musi bezwzględnie opuścić boisko oraz ławkę rezerwową. Dalszy przebieg spotkania może śledzić z trybun.

W przypadku gdy żółtą kartkę otrzyma bramkarz, kapitan zespołu może wyznaczyć innego zawodnika do odbycia 2-minutowej kary. Jednak gdy bramkarz otrzyma czerwoną kartkę zasada ta nie ma zastosowania.

 3) Wszystkie sprawy związane z karami i wykroczeniami rozpatrywane będą przez organizatora w oparciu o sankcje karne przedstawione w punkcie XIII regulaminu BHLPN. Podstawą do wyciągnięcia konsekwencji wobec zawodnika ukaranego kara indywidualną jest tylko i wyłącznie wpis sędziego do protokołu meczowego.

4) Zawodnik po otrzymaniu kary wykluczenia (czerwona kartka) automatycznie nie może brać udziału w najbliższym spotkaniu swojej drużyny. Jego ewentualny udział w kolejnych meczach uzależniony jest od długości kary ustanowionej przez organizatora. W przypadku otrzymania czerwonej kartki będącej konsekwencją dwóch żółtych kartek, zawodnik nie jest zawieszony na następny mecz. 

5) Dodatkowo zawodnik może zostać ukarany zakazem gry w kolejnych meczach lub całkowitym wykluczeniem z rozgrywek za naganne zachowanie po zakończeniu meczu (np. w korytarzu, szatni, na trybunach).

6) Kierownikom drużyn przysługuje prawo odwołania się od decyzji organizatora co do zasadności i długości kary nałożonej na danego zawodnika.

Wnioski, dowołania i protesty od decyzji powinny być kierowane do organizatora w formie pisemnej, nie później niż moment rozpoczęcia kolejnej kolejki (terminu) rozgrywek. Ostateczną decyzję rozstrzygająca daną sprawę podejmują organizatorzy.

  

XIII. Wymiary kar

 1) Kara zakazu gry w 1 spotkaniu obowiązuje za przewinienia polegające na:

- umyślnym zatrzymaniu w sposób niedozwolony przeciwnika będącego w sytuacji bardzo korzystnej do zdobycia bramki

- zatrzymaniu piłki zmierzającej do bramki ręką

2) Kara zakazu gry w od 2 do 5 kolejnych spotkań obowiązuje za przewinienia polegające na:

- gwałtownym protestowaniu zawodnika przeciwko decyzji sędziego, używanie pod adresem sędziego wulgaryzmów i obelg

- grze brutalnej (rozmyślne kopnięcie, uderzenie przeciwnika lub współpartnera oraz próba rozmyślnego kopnięcia, uderzenia rywala lub współpartnera)

- popełnieniu przez zawodnika innych czynności, które sędzia uzna za nie sportowe zachowanie 

3) Kara dyskwalifikacji do końca sezonu BHLPN obowiązuje za przewinienia polegające na:

- czynnym znieważeniu sędziego lub organizatorów

- uderzeniu lub próbie uderzenia sędziego jak i organizatorów

- czynnej bójce między zawodnikami

- innym wybitnie nie sportowym zachowaniu

Karze dyskwalifikacji do końca sezonu podlegają zarówno indywidualni zawodnicy, jak i całe drużyny.

4) Kara indywidualna obowiązuje zawsze w najbliższym spotkaniu.

Zawodnik po otrzymaniu w meczu wykluczenia (czerwona kartka) wynikającego z otrzymania dwóch żółtych kartek, może grać w najbliższym spotkaniu swojej drużyny. Kierownik każdej drużyny zobowiązany jest do ewidencjonowania kar indywidualnych nałożonych na poszczególnych zawodników w swojej drużynie i nie wystawianie ich w meczach na które są zawieszeni (gra zawieszonego zawodnika powoduje walkower).

5) Na stronie internetowej rozgrywek BHLPN wraz z terminarzem najbliższej kolejki rozgrywek umieszczany będzie wykaz zawodników zawieszonych.

6) Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany wymiary kary dla winnego zawodnika w sytuacji, gdy nastąpią dodatkowe okoliczności lub zaistnieją trudności w zakwalifikowaniu przewinienia do odpowiedniego punktu regulaminu. Organizatorzy rozpatrują ww. sytuacje na posiedzeniu nadzwyczajnym, a konsekwencją nagannego zachowania zawodnika lub zawodników może być wykluczenie zawodnika lub drużyny z rozgrywek BHLPN.

 7) W przypadku gdy zawodnik zostanie ukarany bezpośrednio czerwona kartką, a jego drużyna rozgrywa tego samego dnia kolejny mecz, zawodnik odbywa karę wykluczenia w kolejnym meczu następnego terminu rozgrywek.  (zasada ta nie obowiązuje w przypadku gdy drużyna rozgrywa tego dnia swoje ostatnie mecze rozgrywek - wtedy kara jest odbywana tego samego dnia)

8) O wysokości kar decydują organizatorzy. Zgodnie z punktem XII niniejszego regulaminu, zainteresowanym stroną przysługuje prawo odwołania się od decyzji organizatora.

XIV. Nagrody

 Zespoły, które zajmą w końcowej klasyfikacji I, II, III ligi miejsca od 1 do 3 otrzymają puchary oraz dyplomy.

Puchary oraz dyplomy otrzymają również najlepsi zawodnicy oraz strzelcy poszczególnych lig.

Organizatorzy przyznają na koniec sezonu dla jednej z drużyn lub jednego z zawodników Nagrodę Fair Play

 

XV. Postanowienia końcowe

1) Niniejszy regulamin obowiązuje w rozgrywkach BHLPN w sezonie 2015/2016. Jest on jedyną podstawą rozgrywek Białogardzkiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2015/2016. Powoływanie się na przypadki i precedensy z poprzednich rozgrywek jest niedopuszczalne.

Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje jedynie organizatorom, który może dokonywać zmian w jego treści, ale nie w trakcie trwania danej edycji rozgrywek.

W sprawach nieregulowanych niniejszym regulaminem decydujące słowo zawsze należy do organizatorów rozgrywek.   

2) Zespoły biorące udział w rozgrywkach BHLPN zobowiązane są dościgłego przestrzegania niniejszego regulaminu. Na obiekcie w którym rozgrywane będą mecze obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Drużyna otrzymująca klucz od szatni odpowiada za stan szatni po jej opuszczeniu. W przypadku stwierdzenia dewastacji, względnie nieporządku pozostawionego w szatni, za powstałe szkody odpowiada drużyna która ta szatnie użytkowała.    Organizator nie odpowiada za pozostawione w szatniach wartościowe przedmioty.

3) Organizatorzy:

Witold Klotz            tel. 600 821 883

Grzegorz Rudzik       tel. 660 428 911

Arkadiusz Królikowski    tel. 606 682 737

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Najnowsza galeria

BHLPN 2015/2016
Ładowanie...

Losowa galeria

Bhlpn 2006/2007
Ładowanie...

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.